استخدام کارشناس فروش تلفنی و حضوری در شرکت سلامت پیشرو ایمن سپاهان(سپاس) - کلیک کنید

اعزام روبات آتش نشان به حوادث خطرناک

اعزام روبات آتش نشان به حوادث خطرناک

خاموشی آتش با کنترل از راه دور

مهندسان روبات آتش نشانی ساخته اند که می تواند در حوادثی که برای انسان خطرناک است حضور یابد این روبات Thermite RS1-T2 نام دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، این روبات کوچک یک ماشین آتش نشان قدرتمند است که می تواند به آتش نشانها کمک کند با کنترل از راه دور، خود در منطقه امن بمانند و او را به جاهای خطرناک بفرستند.

روبات ترمینیت برای مناطق بسیار خطرناک مانند آتش سوزی هواپیماها، پالایشگاه ها کارخانه های مواد شیمیایی و راکتورهای هسته ای طراحی شده است.

"مایک و جف هوو" سازندگان این روبات آتش نشان که شرکت "هوو اند هوو" را تاسیس کرده اند از فاجعه هسته ای فوکوشیما به عنوان نمونه ای برای استفاده از این روبات آتش نشان نام می برند.

نه تنها استفاده از روبات در مناطق خطرناک به انسان اولویت دارد بلکه ترمینت در برابر دود و خستگی نیز ایمن است خستگی موجب بروز سکته قلبی می شود و مهمترین دلیل مرگ آتش نشان ها است.

ترمینیت قابلیت کنترل از راه دور دارد و می توان آن را از فاصله 400 متری کنترل کرد.

این روبات کوچک 187.96 سانتی متر طول، 88.9 سانتی متر عرض و 139.7 سانتی متر ارتفاع دارد و وزن آن 743.89 کیلوگرم است.

برادران هوو می خواهد ترمینیت بتواند از در عبور و فضاهای داخلی را نیز جهت یابی کند. همچنین کوچک بودن موجب شده ترمینیت در ترافیک شهری به راحتی عبور و مرور داشته باشد.

این روبات از موتور دیزلی 18.64 کیلوواتی برخوردار است و می تواند 576 کیلوگرم وزن را حمل کند و ساختار فولادی و آلومینیومی اش به آن کمک می کند به راحتی بر روی زمین حرکت کند و به شناسایی بپردازد.

این روبات آتش نشان از یک نازل چند جهتی استفاده می کند. این نازل به یک پمپ متصل است که می تواند 600 گالن در دقیقه آب بپاشد.

قرار است این روبات به یک بازوی روباتیک یا دوربین هایی برای شناسایی یا پیکربندی به عنوان یک بولدوزر مجهز شود.

با ارسال این روبات ها به محل حادثه نه تنها انسان های آتش نشان در امانند بلکه می توانند وضعیت را ارزیابی کرده و به دنبال قربانیان آتش بگردند.

خبر گزاری مهر - شناسهٔ خبر: 1714906