استخدام کارشناس فروش تلفنی و حضوری در شرکت سلامت پیشرو ایمن سپاهان(سپاس) - کلیک کنید

ارتقای ایمنی کار از برنامه‌های وزارت کار است

ارتقای ایمنی کار از برنامه‌های وزارت کار است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه یکی از سیاست‌های این وزارتخانه ارتقای ایمنی کار است، گفت: با اجرای این برنامه‌ها روزانه یک تن از آمار تلفات جانی در محیط‌های کار کاسته شده است.

سرویس اقتصاد کلان

علی ربیعی سه شنبه شب در آیین آغاز عملیات اجرایی پنجمین مرکز تحقیقات حفاظت فنی، ایمنی و بهداشت کار کشور در گناوه افزود: علاوه بر حوادث ناشی از کار و ایمنی، محیط‌های کاری آلوده که به آن مرگ خاموش می‌گوییم در دراز مدت باعث می‌شود که طول عمر کارگر کمتر شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی اضافه کرد: استان بوشهر بلحاظ توسعه انرژی هسته‌ای، صنعت نفت و صنایع دریایی نیازمند ایمنی است که در این ارتباط این مرکز به عنوان پنجمین مرکز در کشور احداث خواهد شد.

ربیعی بیان کرد: در این مراکز اقدام‌هایی نظیر مطالعه و محیط‌های آلاینده اندازه گیری و توصیه‌های بهداشتی و ایمنی کار صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: همچنین در این مراکز استانداردهای ایمنی کار در رسته و شغل‌های مختلف متمرکز و در آن رزمایش و آموزش‌های مختلف ازجمله تربیت مربی ارائه می‌شود.

وزیر تعاون، کار ورفاه اجتماعی یادآور شد: کارگران به دو گونه در معرض آسیب قرار می‌گیرند که حوادث ناشی از کار به علت تکنولوزی‌های پایین و کهنه و رعایت نکردن استانداردها رخ می‌دهد و یا محیط‌های آلوده بویژه در مکان‌هایی نظیر پتروشیمی‌ها و معادن است که اثرات محیط کاری آن باعث نارسایی در بین کارگران می‌شود.

وی گفت: مراکز تحقیقات، حفاظت فنی و ایمنی بهداشت کار می‌توانند در فراهم کردن محیط‌های سالم برای این قشر زحمتکش مفید واقع شوند.

مرکز تحقیقات حفاظت ایمنی و فنی و بهداشت کار گناوه در زمینی به مساحت ۶۵۰ مترمربع و با اعتبار اولیه ۲ میلیارد ریال که از محل اعتبارات تملک دارایی کمیته برنامه ریزی این شهرستان تامین شده احداث خواهد شد.

شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر قراردارد.