استخدام کارشناس فروش تلفنی و حضوری در شرکت سلامت پیشرو ایمن سپاهان(سپاس) - کلیک کنید

بیماری‌های شغلی ۱۲ برابر کُشنده‌تر از حوادث فیزیکی

بیماری‌های شغلی ۱۲ برابر کُشنده‌تر از حوادث فیزیکی

 

در این ساختار از خود واحدهای تولیدی، افسر ایمنی انتخاب شده و با آموزش‌های لازم، مسئول ایمنی بنگاه می شود.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک سید حسن هفده تن با اشاره به سیاست‌های عرصه روابط کار، مهمترین بخش آن را توانمندسازی و صیانت از نیروی کار برشمرد و گفت: اگر سیاست‌های ما درست طراحی شود، تاثیر بسیار مثبتی در رفع موانع تولید، جلب و جذب سرمایه گذاری و بهبود فضای کسب و کار خواهد داشت.

  معاون روابط کار وزارت کار اظهارداشت: درحوزه روابط کار، تغییر رویکردها برای کمک به رشد اقتصاد ملی است؛ بنابراین باید نگاه حمایتی به نیروی کار توام با توانمندسازی افراد باشد.

 وی با اشاره به اینکه بحث بازرسی کار، یک بحث حاکمیتی است، گفت: نظام بازرسی کار متحول شده و سیستم جدیدی مستقر شده که تمرکز آن بر حساس کردن مدیران واحدهای صنفی نسبت به ایمنی نیروی کار است تا شاهد کاهش حوادث ناشی از کار باشیم. هفده تن ادامه داد: در این ساختار از خود واحدهای تولیدی، افسر ایمنی انتخاب شده و با آموزش‌های لازم، مسئول ایمنی بنگاه می شود.

  این مقام مسئول در وزارت کار از بیماری های شغلی منجر به فوت به عنوان مرگ خاموش یاد کرد و گفت: آمار حوادث منجر به فوت ناشی از بیماری های شغلی، حدود ۱۲ برابر حوادث فیزیکی است.

 

وی تاکید کرد: ۴ درصد از GDP جهانی صرف هزینه های ناشی از حوادث کار می شود که این درصد رقم قابل توجهی است و هم اکنون به این نتیجه رسیده ایم که با وجود ارائه طرح های جدید در عرصه بازرسی کار، باید بتوانیم حوادث ناشی از کار را با همکاری شرکای اقتصادی دولت کاهش دهیم.

 

 معاون وزیر کار افزود: در صورت نظارت همه جانبه و اجرای موفقیت آمیز این مدل توسط مدیران صف، پیش بینی می شود حوادث مرگبار در نیمه دوم سال آینده به طرز چشمگیری کاهش و حوادث مرگ آفرین تا پایان دولت تدبیر و امید به سمت صفر حرکت کند.

دپارتمان تولید محتوا ایمن سپاهان

منبع : خبرگذاری مهر