استخدام کارشناس فروش تلفنی و حضوری در شرکت سلامت پیشرو ایمن سپاهان(سپاس) - کلیک کنید

ویژگی های کفش ایمنی

ویژگی های کفش ایمنی

‫کفش پای آرا کفش چرم ایمنی ‬‎

رویه:

باید ازجنس چرم طبیعی یا مصنوعی باشد در صورت استفاده از چرم طبیعی باید از چرم گاوی درجه یک ساده یا چاپی باشد و ویژگی آن مطابق استاندارد ملی ایران به شماره 2249باشد. ضخامت چرم طبیعی رویه باید حداقل 2میلیمتر باشد.


آستررویه:

باید از جنس چرم آستری یا پارچه پنبه ای کجراه دوبله شده باشد. در صورت استفاده ازچرم استری ضخامت آن باید حداقل 1.1 میلیمتر و سایر ویژگی های آن مطابق استاندارد ملی ایران به شماره 79 باشد. در صورت استفاده ازپارچه پنبه ای کج راه ویژگی آن باید مطابق با استاندارد ملی ایران به شماره2267باشد.

ویژگی های پنجه فولاد باید مطابق با استاندارد ملی ایران به شماره2678 باشد. استفاده از یک لایه ابر فشرده یا لاستیک با حداقل ضخامت 4 میلیمتر بین سرپنجه فولادی و لایه آستر ضروری است.


منگنه:

منگنه باید فلزی و روکش شده باشد و حداقل 24کیلوگرم نیرو را تا شروع جداشدن از رویه تحمل کند پرچ منگنه باید کامل و عاری از لبه تیز باشد.

نخ دوخت:

ویژگی های نخ دوخت رویه باید مطابق با استاندارد ملی ایران به شماره 2128باشد.

بند کفش:

جنس بند کفش و پوتین ایمنی باید از نایلون و یا مخلوط نایلون و پنبه باشد و ویژگی آن باید مطابق با استاندارد ملی ایران به شماره 1498باشد.

کفی داخلی:

قسمتی از کفی است که در تماس مستقیم با پا است. کفی داخلی باید از جنس چرم طبیعی یا اشبالت یا مواد مصنوعی با روکش پنبه ای باشد.

کفی خارجی:

قسمتی از کفی است که حدفاصل کفی داخلی و تخت کفش قرار می گیرد. کفی خارجی باید ازجنس چرم یا مقوای فشرده باشد. ضخامت کفی خارجی باید حداقل 3 میلیمتر باشد. میزان جذب آب کفی خارجی باید حداکثر35% و میزان از دست دادن آن نباید کمتر از 40%میزان آب جذب شده باشد.

تخت:

قسمتی از زیره که ازسرپنجه تا انتهای کفش را می پوشاند و در تماس مستقیم با زمین است.

 

ضخامت تخت

نوع زیره

بدون عاج

عاج دار

ارتفاع عاج

قسمت بدون عاج

مواد مصنوعی

حداقل 8 میلیمتر

حداقل 4 میلیمتر

حداقل 8 میلیمتر

چرم طبیعی

حداقل 7 میلیمتر

-

 

 

مواد توکاری پاشنه:

این مواد باید از نوعی باشد که ضمن مقاوم بودن تاب برنداشته و خرد نشود. در بین زیره ها  PU نسبت به زیره های لاستیکی و زیره PVC سبک تر است. درصد سایش و سختی آن نیز کمتر است.

ارتفاع ساق کفش ها و پوتین های ایمنی

نوع کفش یا پوتین

ارتفاع ساق

1-کفش ایمنی

9-7 سانتیمتر

2-پوتین ساق کوتاه

13-9 سانتیمتر

3-پوتین ساق متوسط

18-15 سانتیمتر

4-پوتین ساق بلند

23-21 سانتیمتر