استخدام کارشناس فروش تلفنی و حضوری در شرکت سلامت پیشرو ایمن سپاهان(سپاس) - کلیک کنید

سوالات متداول جلیقه خنک کننده

سوالات متداول

1-جلیقه خنک کننده اسپادانا را چگونه می توانم خریداری کنم؟

پاسخ:مراجعه به فروشگاه ایمن سپاهان (اطلاعات تماس در بخش 'تماس با ما')

مراجعه به فروشگاه اینترنتی ایمن سپاهان به نشانی: www.imensepahan.com

سفارش تلفنی و یا ارسال فکس:  03136200062 – 09136286400 فکس: 03136200065

2- جلیقه خنک کننده اسپادانا شامل چه اجزایی است؟

پاسخ: شامل سه جز است،جلیقه حاوی ده جیب (4 جیب در جلو و 6 جیب در پشت)، 10 بسته خنک کننده  با ابعاد 13.5 در 13.5 سانتی متر، یک کیف عایق حرارت مخصوص نگهداری و حمل بسته های خنک کننده تا محل استفاده جلیقه.

3- آیا مواد شیمیایی مورد استفاده در بسته های خنک کننده اسپادانا سمی است؟

پاسخ: خیر، مواد شیمیایی مورد استفاده در بسته های خنک کننده، کاملا غیر سمی،غیر خورنده، غیر قابل اشتعال و خنثی هستند و دوستدار محیط زیست است، چنانچه در اثر پارگی محتوی بسته های خنک کننده بر روی  بدن شما ریخت، کافی است آن محل را با آب و صابون شستشو دهید.

4- جلیقه خنک کننده اسپادانا چه مدت خنک می ماند؟

پاسخ:مدت زمان خنک ماندن آن بستگی به شدت فعالیت جسمانی و دمای محیط دارد هر چه دمای محیط بالاتر و شدت فعالیت جسمانی کاربر زیادتر باشد بسته های خنک کننده گرمای بیشتری را جذب می کنند و مدت زمان خنک کنندگی آن ها کاهش می یابد. آزمایشات نشان داده است که در دمای 40 درجه سانتیگراد  و فعالیت جسمانی سبک  به مدت 2 ساعت خنک باقی می ماند.

5-بسته های خنک کننده اسپادانا چگونه شارژ می شوند؟

پاسخ: با قرار دادن بسته های خنک کننده اسپادانا به صورت افقی و حداکثر در دو ردیف در دمای زیر صفر ( فریزر یا در قسمت بالای یخچال) به مدت 3 ساعت کاملا شارژ می شود.

 

6- بسته های خنک کننده اسپادانا چند بار قابل استفاده می باشند؟

پاسخ: مواد شیمیایی موجود در بسته های خنک کننده چون پایدار و از نظر شیمیایی خنثی هستند لذا تا زمانی که بسته های خنک کننده اسپادانا دچار پارگی یا سوراخ شدگی  نشوند قابل استفاده اند و تاریخ انقضا ندارند.

7-آیا پوشیدن جلیقه خنک کننده اسپادانا موجب مرطوب شدن پوست یا تعریق اضافی می شود؟

در صورت استفاده از جلیقه در شرایط آب و هوایی گرم و مرطوب، به علت تقطیر  بخار آب موجود در هوا بر  روی بسته ها، سطح بسته های خنک کننده ممکن است خیس شود ولی بسته های خنک کننده با کاهش دادن دمای سطح پوست و دمای بدن، شدت تعریق را کاهش می دهد.

8- اگر هوا نتواند در جلیقه خنک کننده اسپادانا وارد شود آیا در خاصیت خنک کنندگی جلیقه اختلالی ایجاد می شود؟

پاسخ:خیر، بسته های خنک کننده اسپادانا بر اساس تغییر فاز (تبدیل جامد به مایع) مقادیر زیادی انرژی گرمایی جذب می کند و فقدان یا حرکت کند هوا هیچ نقشی بر خنک کنندگی جلیقه خنک کننده اسپادانا ندارد.

9-آیا بسته های خنک کننده اسپادانا موجب سرمایش موضعی یا  انقباض عروق سطحی می شوند؟

پاسخ: با الحاق فوم عایق حرارت در یک رویه بسته های خنک کننده اسپادانا، دمای سطح بسته خنک کننده  افزایش داده شده است لذا در صورتی که رویه حاوی عایق حرارتی در جلیقه به سمت بدن قرار گیرد ایجاد سرمایش موضعی یا انقباض عروق سطحی نمی کند.

10-آیا استفاده از جلیقه خنک کننده اسپادانا در هنگام انجام فعالیت بدنی یا ورزش، تعداد ضربان قلب را کند می کند؟

پاسخ: بله، جلیقه خنک کننده اسپادانا به دلیل کاهش دمای بدن، جریان خون پوستی را کاهش  می دهد و با کاهش بار سیستم قلب و عروق ، افزایش ضربان قلب را در حین فعالیت های جسمانی یا ورزشی، کند می کند به طوری که  مدت و شدت انجام فعالیت بدنی می تواند افزایش یابد و امکان مصرف کالری بیشتری را فراهم می کند.

11-آیا استفاده از جلیقه خنک کننده اسپادانا برای کاهش شدت علایم بیماری  ام اس (بیماری مولتیپل اسکلروز) مفید است؟

پاسخ: بله، انجمن بیماران ام اس  امریکا اعلام کرده است که بسیاری از بیماران ام اس به گرما حساسند و گرما علائم بیماری را تشدید می کند. تحقیقات بر روی بیماران ام اس ثابت کرده است که خنک کردن بدن اثرات منفی گرما بر روی بیماران ام اس را کاهش می دهد لذا استفاده از جلیقه خنک کننده اسپادانا هنگام خروج از خانه در فصول گرم می تواند از تشدید علایم بیماری ام اس جلو گیری کند.