استخدام کارشناس فروش تلفنی و حضوری در شرکت سلامت پیشرو ایمن سپاهان(سپاس) - کلیک کنید

جلیقه خنک کننده

جلیقه خنک کننده

جلیقه خنک کننده اسپادانا ژل یخ بسته خنک کننده گرمازدگی خستگی گرمایی  جوش گرمایی کنترل استرس حرارتی heat stress strain HSSI ice gel PCM phase change material Spadana cool vest

جلیقه خنک کننده اسپادانا ژل یخ بسته خنک کننده گرمازدگی خستگی گرمایی  جوش گرمایی کنترل استرس حرارتی heat stress strain HSSI ice gel PCM phase change material Spadana cool vest    

:: محصولات اسپادانا با استفاده از مواد اولیه با کیفیت عالی و تحت نظر متخصصین تولید می‌شوند!! ::

(با افتخار تولید ایران)

معرفی جلیقه خنک کننده اسپادانا

جلیقه خنک‌ کننده اسپادانا از دو جز جلیقه حاوی جیب‌های ویژه و بسته های خنک‌کننده اسپادانا ساخته شده است. جلیقه خنک‌ کننده اسپادانا یک لباس حفاظتی در برابر با شرایط محیطی گرم یا فعالیت بدنی زیاد است. استفاده از این جلیقه برای کارگران صنایع ذوب و ریخته گری معادن،شیشه سازی، سرامیک، کاشی، آتش نشانان، نانوایان، کشاورزان، کارگران ساختمانی و غیره جهت کاهش استرس گرمایی و پیشگیری از بیماری های ناشی از گرما توصیه می شود. همچنین در هنگام استفاده از پوشش‌های حفاظتی خاص (لباس‌های ضد آب، ضد مواد شیمیایی) غیر بافتنی کاربرد دارد. همچنین جلیقه خنک‌ کننده اسپادانا برای کاهش دمای بدن برای بیماران  مولتیپل اسکلروز(بیماری MS) نیز مناسب است.

چرا جلیقه خنک کننده اسپادانا ؟!؟!

در آزمایشگاه تخصصی تنش حرارتی اثبات شده است که جلیقه خنک کننده اسپادانا یکی از موثرترین و قابل قبول‌ترین جلیقه خنک کننده فردی برای کاهش استرس حرارتی است. این جلیقه بر خلاف جلیقه‌های نوع تبخیری مجهز به بسته‌های خنک کننده‌ای است که در زیر لباس و در محیط‌های با رطوبت بالا نیز قابل استفاده‌اند.


جلیقه جلیقه خنک کننده اسپادانا چه کمکی به من می‌کند؟

جلیقه خنک کننده اسپادانا در مواقعی که در زیر لباس کار، ضد آب یا  ضد مواد شیمیائی غیر قابل نفوذ استفاده شود برای کاربر راحتی و آسایش حرارتی را تأمین می‌کند. انتخاب این جلیقه، بهترین انتخاب برای تعداد بسیار زیادی از افرادی است که در مشاغل رو باز (در معرض آفتاب) و مسقف (در معرض تابش‌های گرمایی یا جریان هوای گرم) قرار دارند. همچنین این جلیقه برای ورزشکاران قبل و بعد از انجام مسابقات، موتورسیکلت سواران، دوچرخه ‌سواران، کارگران ساختمانی و کارکنان واحدهای صنعتی قابل استفاده است و تسکین بخش استرس ناشی از گرما است. 

چرا جلیقه خنک کننده اسپادانا بهترین است؟

   ناسا لباس‌های خنک کننده با گردش مایع سرد را برای فضانوردان طراحی و ساخته است، لباس‌های مشابه آن در پرسنل نظامی (وسایل نقلیه زره پوش) استفاده می‌شود که البته این لباس بسیار گران قیمت است چون دارای یونیت خنک کننده ی کمپرسور دار برای خنک کردن مایع مبرد می باشد.(مشابه یخچال یا فریزر) با جانشین سازی بسته‌های خنک کننده، هزینه و پیچیدگی سیستم کاهش یافته و استفاده از آن را در مشاغل مختلف در عین موثر بودن، مقرون به صرفه نموده است.

مقایسه انواع فناوری در بسته‌های خنک کننده فوری

الف) جلیقه‌های خنک کننده تبخیری:

جذب آب در الیاف لباس و تبخیر آن، موجب جذب گرما از محیط اطراف می‌شود. میزان خنک کنندگی این نوع جلیقه‌ها نسبت عکس با مقدار رطوبت نسبی محیط دارد و چنانچه هوای اطراف جلیقه فاقد تهویه باشد این نوع جلیقه قدرت خنک کنندگی کمی دارد و لذا برای پوشیدن زیر لباس‌های ضد آب یا ضد مواد شیمیایی یا به طور کلی لباس‌های نفوذ ناپذیر نسبت به بخار آب نه تنها کارایی ندارند بلکه با افزایش رطوبت نسبی در فضای بین لباس و بدن سطح استرس  گرمایی را افزایش می‌دهند محدودیت دیگر این فناوری این است که این نوع جلیقه‌ها عمل خنک سازی را  در سطوح خارجی لباس رخ می‌دهد نه بر روی پوست بدن کاربر و چنانچه میزان تبخیر به علت وجود رطوبت نسبی بالا یا فقدان جریان هوا کاهش یابد لباس به عنوان یک عایق حرارتی عمل نموده و منجر به بروز استرس حرارتی در کاربر می‌شود. 

ب) جلیقه‌های خنک کننده و تغییر فازی

بسته‌های خنک کننده ی مواد تغییر فاز (Phase Change Material) در محیط‌های خنک و سرد شارژ شده و پس از قرارگیری در جیب‌های جلیقه، ایجاد سرمایش می‌کند. دمای بسته‌های خنک‌کننده تا ذوب شدن کامل ماده، ثابت می‌ماند. اما به تدریج خاصیت خنک کنندگی با گذشت زمان کاهش می‌یابد زیرا جریان انتقال حرارت بین هسته مرکزی بسته خنک کننده و قسمت‌های ذوب شده ماده در قسمت پوسته بسته خنک کننده کند می‌شود. بعد از ذوب کامل بسته تغییر فازی، دیگر خاصیت خنک کنندگی ندارد و لازم است که از جیب‌های جلیقه خارج و دوباره در فریزر یا یخچال شارژ شود.

قابلیت‌های جلیقه خنک‌کننده اسپادانا

-جلیقه خنک‌ کننده اسپادانا نسبت به سایر جلیقه‌های خنک کننده‌ ی تغییر فازی یا تبخیری، توان خنک کنندگی بیشتری دارد.

-مواد استفاده شده در بسته های خنک کننده اسپادانا غیر سمی، غیر خورنده، غیر قابل اشتعال یا انفجار بوده و همچنین پایدار  می‌باشند.

-استفاده از این جلیقه ها منجر به  کاهش 2°C تا 3°C  دمای سطح پوست بدن شده و یک احساس مطبوع خنکی ایجاد می‌کند.

-استفاده از جلیقه خنک کننده اسپادانا با کاهش درجه حرارت پوست، اولا جریان خون پوستی را کاهش داده و خون رسانی کافی برای عضلات و سایر اندام‌های حیاتی تامین می‌شود و ثانیا منجر به کاهش خستگی  ناشی از گرما و افزایش عملکرد شغلی و بهر‌ه ‌وری می‌شود.

-این جلیقه در شرایط اقلیمی گرم و خشک و یا گرم و مرطوب جهت کاهش سطح تنش گرمایی قابل استفاده است.

جلیقه جلیقه خنک‌کننده اسپادانا چگونه کار می‌کند؟

خاصیت خنک کنندگی جلیقه توسط 8 بسته خنک کننده اسپادانا تأمین می‌شود که 4 بسته در قسمت جلو جلیقه و 4 بسته در قسمت پشت جلیقه قرار می‌گیرد. به علت اختلاف دمای هوا با دمای بسته خنک کننده، بسته ها شروع به جذب گرما می‌نمایند تا زمانی که مواد موجود در بسته‌های خنک کننده کاملا ذوب شوند. بعد از هر بار استفاده، بسته‌های خنک کننده اسپادانا از جیب‌های جلیقه خارج شده و با قرارگیری به صورت افقی (حداکثر در دو ردیف) در فریزر (دمای زیر صفر) شارژ می‌شود وقتی که مواد داخل بسته‌ها کاملا سفت و سخت شدند قابل استفاده در جلیقه می‌باشند.

طرز استفاده از جلیقه خنک کننده اسپادانا
- جلیقه را متناسب با سایز بدنتان انتخاب و خریداری کنید.
- بسته های خنک کننده را در دمای زیر صفر درجه سانتی گراد (فریزر یا قسمت بالای یخچال) به صورت کاملا افقی و حداکثر در دو ردیف قرار دهید تا مواد موجود در بست ها کاملا سفت (شارژ)شوند.
- ضروری است بسته های خنک کننده را تا محل مورد استفاده در کیف عایق حرارت قرار دهید تا کارایی آن کاهش نیابد.
- بسته های خنک کننده را طوری در جیب های جلیقه قرار دهید که رویه عایق بسته خنک کننده (رویه دارای برچسب) به سمت بدن قرار گیرد.
- جلیقه را پوشیده و با استفاده از بندهای کناری، طوری تنظیم شود که کاملا به بدن بچسبد.
- برای کارایی بهتر، جلیقه بر روی زیر پوش یا تی شرت و زیر لباس کار یا سایر لباس های حفاظتی پوشیده شود.
- پس از ذوب شدن کامل بسته های خنک کننده، آن ها را از جیب های جلیقه خارج کنید و برای شارژ مجدد در درون فریزر قرار دهید.

دیگر نگران گرما و رطوبت بالا در اطراف خود نباشید!!

شما با کاربرد جلیقه خنک کننده اسپادانا، فضای داخلی لباس خود (حداقل فاصل بین پوست و لباس) را خنک کرده اید!!

جلیقه خنک کننده اسپادانا ژل یخ بسته خنک کننده گرمازدگی خستگی گرمایی  جوش گرمایی کنترل استرس حرارتی heat stress strain HSSI ice gel PCM phase change material Spadana cool vest

سوالات متداول  

خرید محصول   

دانلود کاتالوگ معرفی جلیقه ی خنک کننده ی اسپادانا - نسخه pdf

راهکاری عملیاتی برای مدیریت فشار گرمایی در محیط های کار و ورزش

ارزیابی تاثیر جلیقه خنک کننده ایرانی حاوي ماده تغییر فاز بر روي شاخص هاي استرین در شرایط آب و هوایی گرم و مرطوب خلیج فارس

انواع جلیقه ها و سایر محصولات خنك كننده

طراحی و ساخت جلیقه خنک کننده از مواد تغییر فاز دهنده و ارزیابی کارایی آن در کاهش استرین گرمایی تحت شرایط آزمایشگاهی