استخدام کارشناس فروش تلفنی و حضوری در شرکت سلامت پیشرو ایمن سپاهان(سپاس) - کلیک کنید

تعداد بازید: 597


دوش دیواری با اهرم هوایی - گالوانیزه مشاهده عکس بزرگتر

دوش دیواری با اهرم هوایی - گالوانیزه

جدید

0 تومان

نوع: دوش دیواری

جنس قطعات: گالوانیزه

دارای اهرم  هوایی برای قطع و وصل جریان آب

محصولات مرتبط

توضیحات

دوش دیواری با اهرم هوایی - گالوانیزه

چشم شور اضطراری رومیزی دوش گالوانیزه لوازم ایمنی تجهیزات بهداشت حرفه ای حفاظت فردی HSE PPE

حفاظت چشم:

با توجه به وجود مواد شیمیایی گوناگون در محیط های کاری و رعایت نکردن دستورات ایمنی حین کار با این مواد، ممکن است به عوارض جبران ناپذیری مانند کوری یا سوختگی های شدید منجر شود. بنابراین استفاده از دستکش ها، شیلدهای محافظ صورت، دوش ها و چشم شوی های اضطراری و تجهیزات حفافظت فردی، برای افرادی که در تماس با مواد شیمیایی هستند، ضروری است. همچنین ممکن است شرایطی ایجاد شود که تماس با مواد شیمیایی اتفاق افتد. در این صورت، ١٠ تا ١٥ ثانیه ابتدایی، به ویژه در مورد مواد خورنده، بسیار اهمیت دارد. اگر در ثانیه های اول تماس با مواد شیمیایی امکان شستشو و رفع آلودگی وجود داشته باشد می توان به بهبودی امیدوار بود، اما تاخیر، حتی برای چند لحظه ممکن است آسیب های و خیمی را موجب شود. از این رو نصب و راه اندازی دوش ها و چشم شوهای ایمنی امری ضروری و اجتناب ناپذیر است؛ دوش ها و چشم شوی های اضطراری ایمنی در زمانی کاربرد دارند که مواجهه با مواد شیمیایی صورت گرفته باشد و مواد شیمیایی به چشم و یا بدن فرد برخورد کرده باشند. این تجهیزات در شرایط اضطرار آغشتگی شیمیایی چشم، صورت، بدن، البسه و برای شستشوی سریع، جهت پیشگیری یا کاهش عوارض ناشی از تماس با مواد خورنده و سوزاننده شیمیائی در محیط های کار به ویژه در عرصه های صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، هسته ای، دفاعی، دارویی، بهداشتی، شیمیایی، تصفیه خانه های آب و فاضلاب و غیره مورد استفاده قرار می گیرند.


درباره سازنده:

توضیحات:

دوش و چشم‌شوی اضطراری یکپارچه ساخنه شده از گالوانیزه و یا استیل سردوش مطابق استاندارد و ظرفیت آب حدوداً 20 لیتر در دقیقه با فشار 15 پوند بر   اینچ مربع که از طریق لوله به قطر یک اینچ و طول 450 میلیمتر تغذیه می‌گردد. این دوش هم بوسیله اهرم متصل به زنجیر دستی و هم بوسیله پدال پایی بطور اتوماتیک عمل نموده و در یک لحظه آب تمام بدن را فرا می‌گیرد. چشم‌شور متصل به دوش دارای دو نازل شستشو دهنده دارای حفاظ چشمی لاستیکی که در ظرف سریز آب قرار گرفته‌اند این چشم‌شور هم بوسیله اهرم دستی و هم با پدال پایی بطور اتوماتیک شروع به پاشش آب می‌کند. کل سیستم باید به جریان آب سرد با حرارت تقریبی 8 تا 20 درجه‌ سانتی‌گراد متصل گردد.

   مدت زمان شستشو:

در مورد چشم‌شوی و دوش های اضطراری توصیه می‌شود که باید از مقدار زیادی سیال تمیز، با فشار کم، برای مدت 15 دقیقه استفاده شود. در صورتیکه خصوصیات مواد شیمیایی شناخته شده باشد مدت زمان شستشو می‌تواند تغییر یابد به عنوان مثال:

برای محرک‌های ملایم شیمیایی، حداقل به مدت 5 دقیقه

برای محرک‌های متوسط تا شدید شیمیایی، حداقل به مدت 20 دقیقه

برای مواد خورنده‌ای که خاصیت نفوذ پذیری ندارند، حداقل به مدت 20 دقیقه

برای مواد خورنده که نافذ می‌باشند، حداقل به مدت 60 دقیقه

 

    توصیه‌هایی در مورد موقعیت مکانی نصب دوش‌ها و چشم‌شوی‌های اضطراری:

-  تا حد ممکن در نزدیکی محل خطر نصب گردد.

-مانعی بین محل و موقعیت کاری و محل نصب این تجهیزات وجود نداشته باشد. (یعنی کارگران مجبور نباشند برای رسیدن به محل نصب این تجهیزات از بین راهروها یا ماشین آلات عبور نمایند.)

-  در محل مناسبی نصب گردند که به راحتی قابل مشاهده باشند.

-  در سطوح ارتفاعی یکسان قرار گیرند (پله‌ها بین موقعیت کاری و تجهیزات اضطراری، قرار نداشته باشند.)

-تا حد امکان در نزدیکی راه‌های خروجی اضطراری نصب شوند تا در هنگام بروز حوادث، گروه نجات بتواند به راحتی به فرد حادثه دیده دسترسی داشته باشند.

 -  در صورت نصب دوش‌ها و چشم‌شوی‌های اضطراری در بیرون از محیط کار، از یخ‌زدگی حفاظت شود.

-  محل نصب دوش‌ها و چشم‌شوی‌های اضطراری باید با تابلوی مناسب مشخص شود.


ویژگی ها:

نوع: دوش دیواری

جنس قطعات: گالوانیزه

دارای اهرم  هوایی برای قطع و وصل جریان آب

نقاط قوت:

نقاط ضعف:

موارد استفاده:*  مطالب مرتبط:

مقاله - معرفی دوش و چشم شوی اضطراری

نقد و بررسی کاربران

    نقد محصول و امتیاز شما به این محصول

    برای کمک به دیگران کاربران در انتخاب،لطفا قبل از نوشتن نقد و نظر خود ، به این محصول امتیاز نیز بدهید بدهید.